לוח אירועים

לימודים של שנה אחת 

לתואר מוסמך 

מנחה: צבי אלפישר

9/5 יום שלישי 

17:00-20:00

50 מפגשים 

21/3 יום שלישי 

10:00-13:00

5 מפגשים 

19/3 יום ראשון 

17:00-20:00

6 מפגשים 

1500 שח 

מנחה : אורי אלישר 

27/2 יום שני

10:00-13:00

7 מפגשים 

1500 שח 

26/2 יום ראשון 

17:00-21:00

מפגש אחד 

300 שח

5/3 יום ראשון 

17:00-21:00

מפגש אחד 

300 שח

28/2 יום שלישי

17:00-21:00

מפגש אחד

300 שח

27/2 יום שני 

10:00-14:00

מפגש אחד

300 שח

עיסוי יחודי + קרם פעיל

28/2 יום שלישי

17:00-21:00

מפגש אחד 

300 שחאקופונקטורה - דיקור סיני

מעוניינים ללמוד אקופונקטורה?

מכללת תהילה מזמינה אתכם ללמוד מקצוע מעניין ומרתק בתחום הרפואה הסינית במסלול השנתי והאינטנסיבי ללימודי דיקור סיני! שנה אחת ,

 

מנחה הקורס : צבי אלפישר – מנהל המכללה מלמד את הקורס : דיקור סיני - לימודים  של  שנה לתואר מטפל מוסמך. 30 שנה ניסיון קליני , בשיטה סינית יפנית.

 

הקורס הינו קורס שהדגש שלו הוא על המעשי תוך התבוססות על הפילוסופיה הסינית העתיקה , מה שאומר שאחרי זמן קצר מתחילים לדקר .

 

הקורס מקנה כלים מעשיים רבים לטיפול במחלות שונות ובכאבים על ידי דיקור בנקודות הדיקור .

 

בקורס נלמדים עקרונות הרפואה הסינית המסורתית. דגש מיוחד יינתן להבנה מעמיקה של 12 המרידיאנים ונקודות הדיקור , תיאורית חמשת האלמנטים, שמונת העקרונות על מנת לתת למטפל בסיס מוצק והבנה של תהליך הריפוי. יילמדו טכניקות אבחון כגון: אבחון לשון ואבחון דופק יפני .

 

בקורס נלמד את כל הדפוסים הסיניים הקלאסיים. הכרה ובנייה של טופסי תשאול. נלמד איך מטפלים הן בבעיות אקוטיות של כאב או דלקת והן במחלות כרוניות ארוכות שנים בן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית , באמצעות : דיקור , מוקסה  כוסות רוח , הקזת דם ועוד...

 

אתם תקבלו מאיתנו מגוון עשיר של כלים פרקטיים לטיפול במחלות שונות על פי עקרונות הרפואה הסינית כשבסופה תקבלו תעודת מטפל מוסמך, המוכרת על ידי האגודות הבינלאומיות לרפואה סינית: ISOM ו-AAAOM, אשר תאפשר לכם להתקדם למסלולי ההסמכה הבכירים יותר ולצבור ניסיון מעשי של כ1600 שעות דיקור על סוגיו השונים.

לפי ההערכות ההיסטוריות, אקופנקטורה נחנכה לראשונה לפני בין 3000 ל- 2000 שנה. זוהי למעשה גישה הוליסטית לטיפול במחלה מחד ולתחזוקת הגוף מאידך.

 

התורה העתיקה מבוססת על התאוריה כי בריאות גוף האדם תלויה בזרימה חופשית של אנרגיית הצ'י של האדם, באופן מאוזן וחלק, דרך רשת סבוכה של נתיבים הנקראים מרידיאנים. נתיבים אילו מתחברים אל ומשפיעים באופן ישיר על תפקודיות האברים הפנימיים ומערכות השליטה של הגוף. כאשר זרימת הצ'י נתקלת במחסום כלשהו, הדבר ישפיע לרעה על בריאותו הכללית או ההרמוניה הפנימית של גוף האדם. זרימת הצ'י יכולה להיות מופרעת על ידי מספר גורמים כדוגמת מתחים נפשיים, רגשות, פציעות, מחלות וגורמים תורשתיים.

 

יתרונות הטיפול באקופונקטורה

 אנשים רבים מגיעים לטיפול בתסמינים או מצבים בריאותיים מסויימים באמצעות דיקור סיני. אקופונקטורה יכולה לעבוד במקביל לטיפול הקונבנציונאלי או בפני עצמה ונחשבת לרפואה טבעית, שכן אין כל שימוש בתרופות או אמצעים כימיים אחרים. מחקרים רפואיים רבים הראו כי היעילות של דיקור סיני באה לידי ביטוי בטיפול במצבים הבאים:

 

 •    מתח נפשי, דיכאון, חרדות
 •    עייפות
 •    דלקות מפרקים ושיגרון
 •    בעיות שריר ושלד
 •    כאבי גב - סכיאטיקה
 •    לחץ דם גבוה ובעיות במערכת הדם
 •    כאבי ראש ומיגרנות
 •    אסטמה וקוצר נשימה
 •    בעיות עיכול
 •    נדודי שינה
 •    בעיות גניקולוגיות וחוסר פריון
 •    בעיות עור - אקזמה, פסוריאזיס
 •    אלרגיות
 •    התמכרויות
                            ועוד...

כמו כן, מטופלים רבים דיווחו על תחושה מוגברת של אנרגיה וחיוניות, יכולת שינה טובה יותר, תאבון תקין ובריא יותר, תחושה מוגברת של ביטחון עצמי והנאה רבה יותר של החיים.

 

אופן הטיפול על ידי אקופונקטורה

הטיפול באמצעות אקופונקטורה כרוך בהחדרת מחטים חד פעמיות ודקיקות ביותר לתוך נקודות מסויימות לאורך נתיבי האנרגיה המשפיעים על התפקוד הפיזיולוגי של הגוף ומסייעים לזרימת הצ'י. הפעולה של הדיקור מגרה את הגוף לאזן את עצמו מחדש תוך כדי הפעלת היכולות הטבעיות לריפוי והתאוששות עצמית שלו.

 

בדרך כלל, הטיפול האקופונקטורי נפרש על פני מספר מפגשים שבועיים או דו שבועיים - לרוב עד 12 מפגשים בני כשלושים דקות כל מפגש, הכולל אבחון והערכת מצבו הרפואי של המטופל, הליך החדרת המחטים וייעוץ לגבי טיפול עצמי.

 

הטיפול באקופונקטורה יכול להוות טיפול עצמאי או להשתלב בשיטות טיפול אחרות כגון: עיסוי שוודי, רפלקסולוגיה, שיאצו, טווינה וסו ג'וק וכל נושא אחר ששייך ללימודי רפואה משלימה

 

למידע על נוסף קורס דיקור סיני מעשי לתואר מטפל מוסמך- לחץ כאן

 

ליצירת קשר : אסתי 054-2273765

 

 

מכללת תהילה מוכרת ע"י :

האגודה הבינלאומית לרפואת המזרח 

האגודה האמריקאית לאקופונקטורה ורפואת המזרח

האגודה למטפלים באונורי סו-ג'וק

צרו עמנו קשר

׳ž׳›׳œ׳œ׳× ׳×׳”׳™׳œ׳”
www.daatnet.co.il